Algebra Review assignment

Algebra Review assignment
Okie this is the algebra question : A bag of flour costs $1.50 more than a bag of sugar. Franco buys 5 bags of flour and 3 bags of sugar for $28.50. How much will Maria pay for 8 bags of flour and 6 bags of sugar?